Ana sayfa Polonya'da Eğitim Polonya’da Üniversite Eğitimi Almak için 4 Neden

Polonya’da Üniversite Eğitimi Almak için 4 Neden

119
1
polonyada-hayat

Neden Polonya’da Eğitim?

1-Polonya, olağanüstü ve zengin eğitim geçmişine sahip bir ülkedir.

Polonya Üniversite Eğitim Sistemi Yüksek Profilli Profesyonellerin Eğitiminde 650 yıllık bir  geçmişe sahiptir.

Varşova Üniversitesi

Polonya’nın en büyük üniversitesidir.

Üniversite, insan bilimlerinde ve doğa bilimlerinde olmak üzere 37 farklı alana ve 100’den fazla uzmanlık alanına sahiptir.

Varşova Üniversitesi’nde okuyan 3  Önemli insan: Fryderyk Chopin, Julian Tuwim, Witold Gombrowicz

neden-polonyada-egitim

Jagiellonian Üniversitesi (Krakow)

 

Bu okul ise Polonya’nın en eski ve en ünlü okuludur.

 

UJ, Aynı zamanda Polonya’nın en eski üniversitesidir, Orta Avrupa’daki en eski ikinci üniversite (Prag’daki Charles Üniversitesi’nden sonra) ve dünyanın en eski üniversitelerinden biridir.

Hukuku veya edebiyatı öğrenmek için doğru yer, aynı zamanda Polonya’da sinema sektörü gibi alanlarda eğitim almak için gidebileceğiniz yerlerden biri.

2- Polonya’da Eğitim Şartları 

Polonya’da eğitim, Avrupa’nın diğer yerlerinde eğitim almaktan daha ucuzdur. Öğrenim ücretleri yılda 2000 Euro’dan başlar ve nadiren 70000 € ya kadar çıkar.
Fransa, Almanya, Birleşik Krallık veya İskandinavya’daki özel üniversitelerin ortalama ücretleriyle karşılaştırıldığında, bu, büyük bir tasarruf olabilir.

Örneğin, sie eu araştırmasına  göre, Kuzey Avrupa ülkeleri öğrencilere yılda yaklaşık 10 bin euro ödemeyi, Fransa’da öğrenim ücretlerinin 2 bin  ila 7 bin Euro  arasında değişmesini talep ediyorlar.

Hatta ve hatta Avrupa ‘da örneğin Almanya da ücretsiz okuma şansınız dahi olabilir, veya bir başka ülkede devlet okullarında aynı fiyatlarda okuma şansınız var.
Ancak Euro bölgesi ve ülkelerin pahalılığı sebebiyle Polonya daha bir tercih sebebidir.

Dilediğiniz kadar kıyaslama yapabilirsiniz.

Hayat şartları açısından bakıldığı zaman çok daha rahat yaşanılabilecek öğrenci hayatı geçirilebilecek bir ülke olması açısından Polonya çok cazip bir ülke.

3-Polonya’da Öğrenci Hayatı ve Kültürel Yaşam

  polonyada-fiyatlar

Herkesin bildiği üzere öğrenci hayatı öğrencilikten çok daha fazlasını içerir.

Parti, Spor,Müzik Festivalleri , Film Festivalleri gibi etkinlikler oldukça fazla olup, Polonya bu açıdan asla pişman olunabilecek ülke değildir.

 

Son 20 yıldaki hızlı ekonomik büyümesi sayesinde kültürel sunumları da eğlenceli aktivite alanları ile Batı Avrupa ülkeleri ile karşılaştırılabilir hale gelmiştir.

 

4- Polonya’da Değişim Programları

Polonya Sokrates-Erasmus Programının bir parçasıdır

Yalnızca 2013’te Avrupa genelinden yaklaşık 10.000 öğrenci Polonya’ya geldi ve çoğunlukla Varşova, Poznań, Kraków, Wrocław ve Łódź’daki üniversiteleri seçti.

polonyada-hayat

BOLOGNA SÜRECİ

Polonya, Bolonya Sürecinde aktif rol oynamaktadır. Lisans / Yüksek Lisans / Doktora çalışmalarına ve Avrupa Kredi Transfer Sistemine (European Credit Transfer System) göre modellenen üç aşamalı eğitimin uygulanması nedeniyle hem Polonya öğrencileri hem de Polonya’da okuyan yabancılar tamamen mobil kalır ve eğitimlerini Avrupa Birliği’nin başka yerlerinde de sürdürebilirler. 20 yılı aşkın süredir devam etmekte olan sadece Erasmus Programı’nda Polonya’da 43.000’den fazla yabancı öğrenci okumakta, Polonya’dan yaklaşık 100.000 öğrenci eğitimlerini Avrupa Birliği içerisinde başka bir ülkede  eğitim almıştır.

Sizler de eklemek istediklerinizi yorum aracılığıyla hemen bizlere ulaştırabilir, bu sayfada paylaşabilirsiniz.   

Bu şartlar içerisinde bizler Polonya’da Eğitim Almak isteyen öğrenci adaylarımıza alanında uzman ekibimizle  her yönden  hizmet vermeye hazırız.

Detaylı Bilgi İçin;
Polonya’da Eğitim Danışmanlık

Polonya’da  bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır.Polonya üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için iletişim sayfamızdan  bizi arayabilir, Bilgi İstiyorum Formu‘nu doldurabilir veya bilgi@polonyadaegitim.net  ‘a mail atabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here